COVID-19 Alert Due to the coronavirus (COVID-19), Event/Conference Details may be Updated. Please Confirm Event/Conference details with event organisers.

Event Promotional Campaigns

Feature Events


Event Type - Conference

29 Oct 2020

30 Oct 2020

 

Uluslararası Türk Kültür ve Sempozyumu     (400 Views)     

Event Serial No.-  WLD201599
Website  
Contact Person - Ayşe Filiz
Event inquiry /Organizer email address - [email protected]
Deadline for abstracts/proposals: 2020-09-01
Organized by: Akademik View more Conference
Topic Covered: Social Sciences Identity , Sustainable development , Urban studies , Culture , Asian Studies , Multiculturalism , Anthropology , Arts , History , Language , Literature , Music , Philosophy , Religious studies , Sociology , Art History , Information science , Islamic Studies , Linguistics , Local Government , Museums and heritage , Social Sciences ,
Venue:

Ankara,  Ankara,  Turkey


About Event


Etimesgut\\un geçmişten günümüze Anadolu\\nun dört bir yanından gelen insanlar yöre ve bölgelerine ait kültür ve sanatlarını beraberlerinde getirmişlerdir. Bu durumdaki unsurların yaygınlaşması ve paylaşmayı sağlarken birlik, beraberlik ve kardeşliğin gelişmesine zemin hazırlanmıştır. Belediye Başkanı Enver Demirel, 1999\\da “Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali” ile birlik, beraberlik ve kardeşliğin yanında olacak, eğlenceli ve huzurlu bir veya-tamda kaynaştırmayı amaçladı. Her yıl bugün Festival uluslararası boyut kazanarak bugüne bugün. 350 milyon nüfusa sahip Türk coğrafyasında Türk kültür ve sanatının tüm yönleriyle bilimsel olarak bulunmaktadır, araştırma ve alan çalışmalarının bu sempozyum ile ortaya konulması, festivalin siyasi görüşmesi, düşünce ve yaklaşımlardan bağımsız olarak devam ettirilmesi ve gele-çek nesillerin. Bu sempozyumun amacı; • 2019 yılında 16.\\sında “Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festi-valini” başlangıcından bugüne kadar yapılan çalışmalar bilimsel olarak incelemek, • Etimesgut Belediyesi olarak Türk kültür, sanat ve değerlerine sahip çıkmak ve bu yüzden , • Etimesgut\\un; kültüre, sanata, bilime, araştırmaya ve değerlerine sahip çıkan bir kent olarak ulusal ve uluslararası boyutta tanınmış, • Etimesgut, Ankara ve Türkiye\\nin zenginliğini ve sanatsal değerlerine bilimsel ba-kışla ışık tutmak, • Türk dünyasının birbirini tanımlamak için, • Bir bütün olarak “Türk Kültürü ve Sanatı” için yapılan yapılacak çalışmalar bilimsel ortamlarda tartışmak, basılı ve dijital olarak kalıcı hale getirerek bilim, kültür ve sanat dünyasının kullanılmasını sağlamaktır. 29-30 Ekim 2020\\de Etimesgut Belediyesi\\nin ev sahipliğinde farklı üniversitelerin işbirliği ile düzenlenecek olan Uluslararası Türk Kültür ve Sanatı Sempozyumuna sizi davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.
 
For Custom Banner please send mail [email protected] Along with banner image (width 1200px Height 300px) and event serial no.


Important Updates : Past Conference Highlights

Please share your conference videos and photos we will publish it in our youtube channel , past conference highlight page, also in our social pages ,
So that Organizer will get extra benefit to upcoming conferences.

What to share
1 . Photos
2 . Videos
3 . Coference Detail (Conference Name, Conference Date, Conference Detail ,Place,Organizer Detail ,Conference Highlight & Description)
4. Also subscribe to our youtube channel (https://www.youtube.com/channel/UC0P7ivu6ilkFD9OpTTsej2g)

Share By Using

Whats App No. +91 8374094855
Or By Email -
[email protected]
Or
[email protected]